EN

Rīgas Tehniskā universitāte - Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultāte

Gaisa kondicionēšanas sistēmas izbūve, Ventilācijas sistēmas izbūve Platība, m2: 10340 Gaisa apmaiņa, m3/h: 101950

RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultāte (APF) turpmāk atradīsies Radošo industriju centrā. Tā ir pirmā universitātes teritoriālā kompleksa jeb studentu pilsētiņas "RTU – Pilsēta pilsētā" projekta gaitā renovētā ēka, kas durvis studentiem un mācībspēkiem vēra 2014. gada rudenī.

"RTU – Pilsēta pilsētā» ir vērienīgs projekts, kuru īstenojot tika izveidots Baltijas reģionā modernākais inženierzinātņu studiju centrs – studentu pilsēta, ko nākotnē veidos RTU fakultātes, administratīvās ēkas un Zinātniskā bibliotēka. Šis ir vērienīgākais studentu pilsētiņas projekts Latvijā.

Ēkā izbūvētā ventilācijas sistēma sastāv no 10 gaisa apstrādes iekārtām ar kopējo gaisa apmaiņu 101950 m3/h un diviem čīlleriem ar kopējo dzesēšanas jaudu 550 kW.
Projekts bija savdabīgs ar to, ka ēkā interjers veidots ar pilnībā atklātām inženierkomunikācijām, tas darīts ar nolūku, lai topošie arhitekti var apskatīt, kā tas izskatās dzīvē, jo to pareiza plānošana ir viens no sarežģītākajiem jauno arhitektu darbiem. No Lafivents darbiniekiem tas prasīja papildus rūpību un pacietību, jo katram stiprinājumam, savienojumam bija jābūt perfektam.