EN
 

Iesakam mazināt COVID 19 risku intensīvi ventilējot telpas

23.03.2020

Centrālo ventilācijas un gaisa kondicionēšanas sistēmu darbināšana veic piesārņotā gaisa aizvadīšanu no telpām, līdz ar to samazinot infekcijas risku.

Ieteicams palielināt ventilācijas sitēmu darbības laiku, mainot iestatījumos darbības laikus – uzsākt ventilācijas sistēmas darbību pāris stundas agrāk, un izslēgt pāris stundas vēlāk kā parastos apstākļos. Labāks risinājums ir pat turēt ventilāciju ieslēgtu 24 stundas diennaktī, ar pazeminātu ventilācijas ātrumu cilvēku prombūtnes laikā. Pavasara sezonā ar nelielām sildīšanas un dzesēšanas vajadzībām, iepriekšminētie ieteikumi būtiski nepalielinās enerģijas patēriņu, bet palīdzēs izvadīt no ēkas vīrusu daļiņas.

Vispārējs ieteikums ir piegādāt pēc iespējas vairāk āra gaisa, palielināt gaisa apmaiņu. Daudzas publiskās ēkas turpina strādāt - slimnīcas, tirdzniecības vietas, biroji - kur tas ir ļoti aktuāli, aicinam klientus / ēku inženierus, pārvaldniekus par to informēt!

Ja cilvēku skaits ēkā ir samazināts, ieteicams negrupēties vienā vietā, bet paplašināt distanci starp cilvēkiem, lai veicinātu ventilācijas tīrīšanas efektu.

Tualešu izplūdes ventilācijas sistēmas vienmēr jāuztur ieslēgtas 24 stundas diennaktī.

Ja izmaiņas sistēmas darbībā rada problēmas ar dzesēšanas vai sildīšanas jaudu, tas ir jāpieņem, jo vīrusu epidēmijas apstākļos svarīgāk ir novērst piesārņojumu un aizsargāt sabiedrības veselību, nekā garantēt noteiktu komforta līmeni un enerģijas patēriņa efektivitāti.

Vīrusu epidēmijas laikā LOKĀLOS telpu gaisa dzesētājus darbināt nav ieteicams.

Pilns rekomendācijas teksts pievienotajā failā.

 

Prof.Artura Lešinska, Lafivents SIA, Lafivents seriviss SIA, O3FM Inženieru birojs SIA, Menerga Baltic SIA rekomendācijas darbiniekiem un nozares pārstāvjiem.